İLKOKUL

Özel Akdeniz İlköğretim Okulu Eğitim Programı, öğrencilerimizin gelişimlerini desteklemek, potansiyellerinin en üst sınırına çıkmalarını sağlamak amacıyla, öğrenciyi bir birey olarak ele alan çok kültürlü bir ortamda etkin öğrenme imkânı tanımaktadır. Eğitim - Öğretim programı öğrencilerin akademik, sosyal, kültürel ve fiziksel gelişimleri göz önünde bulundurularak yapılandırılır. Eğitim programımız öğrencilerin, Atatürk ilkelerini benimsemiş bireyler olmalarını amaçlamaktadır.

Öğretim programımız, çağdaş gelişmeler takip edilerek zenginleştirilir. Dersler, soyut ve ezbere dayalı değil, yaşantıya dayalı, dersin günlük yaşamın içindeki yeri ile ilişkilendirilerek işlenmesi önemsenir. Bu amaçla da öğretim süreçlerinde bilgisayar( internet) - fen laboratuarları, müzik - görsel sanatlar, teknoloji tasarım – spor alanları, konferans salonu ve kütüphanemiz etkin olarak kullanılır.

Okulumuzda MEB ders programlarının yanı sıra İngilizce, sanat, spor ve sosyal etkinliklerle zenginleştirilmiş program, eğitsel geziler ve yerinde görerek, yaparak - yaşayarak öğrenmeye yönelik faaliyetlerle de desteklenir.